राजपाकाे संगठन देशभरी : नेकपा र काँग्रेसकाे बिकल्पमा राजपामा जनलहर – माननीय कल्पना पाण्डे

 

 

 

जनबाटो संवाददाता

कार्तीक २२ गते

अर्घाखाँची: राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालका महिला नेतृहरुले नेकपा र नेपाली कांग्रेसले परिवर्तनलाई आत्मसाथ गर्न नसकेको बताएका छन्  सदरमुकाम सन्धिखर्कमा आयोजित एक कार्यक्रममा मन्तव्य राख्दै उनिहरुले वर्तमान नेकपाको सरकार र प्रमुख प्रतिपक्षी दलमा नेपाली कांग्रेसमा रहेको पुरातनवादी सोंच राष्ट्र निर्माणको निम्ति बाधक रहेको बताए ।

कार्यक्रममा मन्तव्य राख्दै जनता पार्टी नेपालका केन्द्रीय सदस्य नरमायाँ ढकालले मुलुकमा राजनीतिक परिवर्तन भएपनि आर्थिक र सांस्कृतिक रुपान्तरण हुन नसक्दा जनताको जीवन स्तरमा कुनै सुधार आउन नसकेको बताउनुभयो । उहाँले गणतन्त्रको स्थापना भएपनि जनता पुर्णरुपले अधिकार सम्पन्न हुन नसकेको बताउनुभयो । संघीय सभाका सदस्य समेत रहनुभएका ढकालले जनभावना अनुसार सरकारले कामगर्न नसकेक‍ो आरोप लगाउनु भयो ।

राष्ट्रिय जनता पार्टीका केन्द्रीय सदस्य तथा प्रदेश सभाका सदस्य कल्पना पाण्डेले राष्ट्रिय जनता पार्टी सँग बिगतमा गरिएका संझैता अक्षरस कार्यान्वयन गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनु भयो । नेकपा नेतृत्वको वर्तमान सरकारले परिवर्तनलाई आत्मसाथ गर्न नसकेको उहाँको गुनासो थियो । महिला नेतृ पाण्डेले जनतालाई अधिकार सम्पन्न बनाउन पुनः अर्को आन्दोन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

बेलैमा संबिधान संसाेधन गरेर अगाडि नवढेकाे खण्डमा जनताकाे अधिकारकाे लागि राजपाले जस्तोसुकै सामना गर्न पनि तयार रहेकाे र जसरी पनि महिला मुस्लिम आदिवासी जनजाति  मधेसी, थारू, नेवा, तामाङ राई, लिम्बु सबैकाे नेतृत्व राजपाले गर्ने र परिणाम निकालेर छाड्ने प्रण गर्नुभयाे । अव संसदको तेस्रो ठुलो दल राजपाले हिमाल,मधेस, तराई र पहाडमा एकसाथ संगठन बिस्तारमा लागेको भन्दै उहाँले नेकपा र कांग्रेसको बिकल्प राजपा भएको जिकिर समेत गर्नुभयो। साथै गुल्मी र अर्घाखाँचीमा पाटीकाे जिल्ला प्रभारीकाे हैसियतले आफु संगठन बिस्तार गर्न आएको पनि वताउनु भयाे ।

Leave a Reply